Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘Uzman Eller’ projesi kapsamında bin 200 projeye 300 milyon TL hibe desteği sağlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, “Uzman Eller” projesi kapsamında hibe takviyesi almaya hak kazanan bin 200 projeye toplam 300 milyon TL hibe desteği sağlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Geliştirme Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilen ‘Uzman Eller’ projesi çerçevesinde başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayacak. Türkiye genelinde çıktı. Bakanlığın yaptığı hibe toplamda 300 milyon TL’yi bulacak. Proje, kırsal kesimde ve mahallelerde yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden üniversitelerin tarım, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veren fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı lise ve muadillerinden oluşmaktadır. tarım, hayvancılık ve sağlık, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında faaliyet göstermektedir. Okullardan mezun olan genç nüfusun istihdamına katkıda bulunmayı, bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su işleri bölümlerinde girişimciliği desteklemeyi ve bu faaliyetlerin eğitimli bireyler tarafından yapılmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

En fazla proje kabulü 33 proje ile Konya olurken, Şanlıurfa’dan 25, Diyarbakır 28, Ankara 26 ve İzmir 32 proje ile kabul edildi.

Proje çerçevesinde en çok destek sağlanan konularda sırasıyla süt sığırcılığı, koyun yetiştiriciliği, besi sığırcılığı, arı yetiştiriciliği, bal üretimi ve keçi yetiştiriciliği yer aldı. – ANKARA

evrenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu