Haber

Bornova 1877 şirketleşme sürecini tamamladı

TFF 3. Lig ile mücadele edecek olan Bornova 1877, kuruluş sürecini tamamladı. Yeşil-siyahlı kulüp, No. 7405 Spor Kulüpler ve Spor Federasyonları Kanunu çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yaparak Spor Anonim Şirketi statüsüne geçişini gerçekleştirmiştir. Kulübün “Bornova 1877 Sportif Yatırımlar Anonim Şirketi” olarak tescil işlemleri Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte yürütülmüş, Futbol Şubesi’nin tüm aktif ve pasif faaliyetleri ile bölünme süreci tamamlanmıştır.

Bornova 1877 Lideri Hüseyin Ok, kulübümüzün kurulduğu günden bu yana spora ve sporcuya en doğru yatırımı yapmak için yola çıktıklarını belirterek, “Türk futboluna sadece sözde değil fiilen de katkı sağlamak için çalışıyoruz. Kulüp olarak gelişmeye ve gelişmeye yönelik bir misyonumuz var.Tecrübemizle ortak akılla yöneterek ülkemize katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Birleşmenin kulüpler için çok değerli olduğunu vurgulayan Ok, “Maalesef şirketleşme gerçekleşene kadar kulüplerimizin sürdürülebilir durumu devam etmedi. Anonim şirketleşerek sporun gelişmesi adına önemli bir adım attık. Türkiye’de futbolun oynandığı ilk il ve ilçe olan Bornova’mızın bu güzel öyküsünü başarı ile taçlandırmak istiyoruz.Hem kulübümüzün hem de Bornovamızın adını daha üst liglere taşıyacağımızdan hiç şüphemiz yok. kurduğumuz organizasyonu üst liglere taşıyarak” dedi.

bekilli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu