Haber

120 Köprücü Balıkesir’de Yarış Heyecanı Yaşattı

120 briççi Balıkesir’de yarış heyecanı yaşadı

4. Burhaniye Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen BALIKESİR – Burhaniye Köprüsü Turnuvası Burhaniye ilçesinde tamamlandı. Kuzey Ege Bölgesi’nin en yüksek katılımlı Açık Çifte Köprü maçlarının yapıldığı turnuvaya 120 sporcu katıldı.

Öğretmenler Mahallesi Burhaniye Briç Kulübü’nde düzenlenen ve Türkiye’nin Ege ve Marmara bölgelerinden 120 sporcunun katıldığı turnuvada Kuzey-Güney ve Doğu-Batı kümelerinde dereceye girenlere kupa ve hediye paketleri verildi. Dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalalan, Köprü Balıkesir Temsilcisi Uğur Tarhal ve Belediye Köprü Temsilcisi Hakkı Güray Demiröz verdi. Yarışlara kadın briççiler de katıldı. 30 yıldır briç oynadığını anlatan Dr. Buket Göker, “Satranç kralların oyunu, briç oyunların kralıdır. Yaşı, cinsiyeti fark etmeksizin herkese briç oynamasını tavsiye ediyorum. Çünkü artık olimpiyatlarda satranç da kabul ediliyor. Birkaç yıl önce Çin’de düzenlenen zeka olimpiyatlarında bayan briççilerimiz bile derecelerini aldılar. Çok şükür ki birçok bayan briç öğrencimiz dünyada, özellikle gelişmiş ülkelerde başarılı oldular. Dünyada birçok kadın briç seçti. Artık sonuca ulaştık” dedi. Belediye Biriç temsilcisi, emekli albay Hakkı Güray Demiröz; “Bugün çok keyifli bir turnuvaya ev sahipliği yapma şansı yakaladık. Başta Burhaniye Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burhaniye Belediyesi köprü temsilcisi olarak Körfez’de bu kadar geniş bir düzenlemeye ev sahipliği yapan tek ilçe olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu konuda çok güzel bir grup çalışması ile başarılı bir düzenlemeye imza attık. Dereceye giren herkese tekrar teşekkür ediyorum. Birinci olan herkese teşekkür ediyorum.”

Köprü İl Temsilcisi Veteriner Hekim Uğur Tarhal, “Bugün Burhaniye Briç Kulübü’nde 4. Belediye Başkanlığı Kupası’nı gerçekleştirdik. Oldukça olumlu bir katılım oldu. 120 çiftçiyi ağırladık. Tartı olarak Ege ve Marmara bölgesinden briççiler geldi. Komşu ilçelerden komşu kulüplere takviye geldi. Belediyemizin de desteğiyle misafirlerimizi ağırlayıp keyifli bir ortamda keyifli turnuvalar düzenliyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu